Στις μέρες μας παρακολουθούμε τη Citroen σε ένα δημιουργικό κρεσέντο που έχει ξεκινήσει την τελευταία πενταετία κυρίως με πειραματικά μοντέλα, όπως το Airlounge, το Cactus, το Metisse, το Sportlounge ή ακόμα, το Triomphe, το Hypnos και το εικονικό GT, μέχρι να φθάσουμε στο πιο πρόσφατο δείγμα γραφής του DS3. Μάλιστα στην πρόσφατη έκθεση της Φρανκφούρτης, η Citroen προσήλθε με ένα νέο project αυτοκινήτου πλήρως ενταγμένο και σύμφωνο με τις επιταγές των καιρών.
![](https://www.carzine.gr/wp-content/themes/jawn-child/images/carzine_300.jpg)